środa, 1 sierpnia 2012

Zapraszam do zabawy!

Tego jeszcze nie robiłam :)

Zapraszam Was do zabawy, można ją nazwać wyzwaniem. Inspiracją jest angielskie powiedzenie "One man's trash is another man's treasure". Czyli w wolnym tłumaczeniu "śmieci jednego, skarbem drugiego" - tak mi się zrymowało :)

Większość z nas, jeśli nie wszystkie craftujące osoby, ma zachomikowane zapasy, przepastne zbiory rzeczy, które "mogą się przydać". Koronka od babci, ciuch z lumpa kupiony, by go przerobić, metka od spodni chłopaka, która wylądowałaby na śmietniku, guzik odpruty od wyrzucanej koszuli, wszelkiej maści papierki, ulotki i inne skrawki czy nawet mebel znaleziony na śmietniku - wszystko to, co z pewnością uległoby marnacji i zostało bezpowrotnie stracone, gdyby nie WY. A ja zachęcam Was do ponownego odratowania takiego przedmiotu, czymkolwiek by nie był, i przerobienia go lub użycia w swojej pracy. Niech nie kurzy się, nie zalega w szafie, tylko otrzyma nowe życie.

Zasady są proste:
1. stwórz nową (albo pokaż dotąd niepublikowaną) pracę z wykorzystaniem przynajmniej jednego śmiecia, który zostałby stracony dla potomnych, gdyby nie Ty (ilość prac - dowolna)
2. umieść jego zdjęcie na swoim blogu i zalinkuj do tej notki. Banerek niech znajdzie się w pasku bocznym Waszego bloga
3. wróć tutaj i dodaj swoją pracę za pomocą inlinkza. Masz na to czas do 23 sierpnia
4. dzień później, 24 sierpnia, rozpocznie się głosowanie. Ponieważ nie chcę sama wybierać zwyciężczyni/zwycięzcy, mam nadzieję, że mi w tym pomożecie. Pomożecie? (tutaj Wasze chóralne "Pomożemy!" :). Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń pojawi się w tym miejscu narzędzie do głosowania. Każdy może oddać jeden głos, przy czym nie głosujemy na własna pracę :)
5. Będzie nagroda! Nieśmieciowa, żeby nikogo nie urazić :) I tak - oprócz niewątpliwej chwały, wynikającej ze spełnienia dobrego, craftowego uczynku - powędruje do kogoś filcowa biżuteria: dowolna bransoletka*, a do niej kolczyki lub pierścionek (wedle uznania). W przypadku kolczyków będzie też możliwość wybrania rodzaju - na wkrętach/sztyftach bądź wiszących. Kolorystyka oczywiście do ustalenia. Potrzebujecie zachęty? Oto przykłady:


* oprócz bransoletek z kulek

Na pewno w najbliższym miesiącu pokażę Wam sporo bransoletek :)

A teraz banerek obwieszczający wyzwanie:


To co, znajdzie się chociaż jedna chętna osoba?

P.S. Bardzo proszę o przestrzeganie warunków - praca ma być niepublikowana przed 1 sierpnia 2012 r., a banerek wyzwania musi znaleźć się w pasku bocznym Waszego bloga. Dziękuję!

Wyniki:
1. ystin  - 30 votes