piątek, 22 marca 2013

Ludzie listy piszą...

Na blogu Przyklej to! mija właśnie tydzień pocztowych inspiracji. Zajrzyjcie koniecznie, bo prace są naprawdę różnorodne, a my zachęcamy Was do stworzenia własnej i wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania wspaniały zestaw od sklepu skrapki.pl!

Macie jakieś miłe wspomnienia związane z pocztą? W czasach, kiedy internet nie był jeszcze bardzo powszechny, a nawet powiedziałabym reglamentowany, kiedy łączyliśmy się za pomocą modemu wydającego te charakterystyczne dźwięki, kiedy trzeba było odłączyć telefon stacjonarny, żeby włożyć internetową wtyczkę do gniazdka... czyli dawno, dawno temu, sposobem na podtrzymanie znajomości i zawieranie przyjaźni były listy. Mam ich sporą kolekcję, a na kopertach znalazłam także ślady tego, jak zmieniał się pocztowy cennik - najstarsze koperty mają jeszcze znaczki za 60 groszy (nie wiem czy pamiętacie, ale listy priorytetowe zostały wprowadzone dopiero w 2002 roku)... tyle wspomnień :) Z tych właśnie znaczków stworzyłam tło mojego LO, o czym dokładniej możecie poczytać na Przyklejowym blogu.
Ten scrap był dla mnie prawdziwą podróżą sentymentalną! A Wy przechowujecie jeszcze swoje stare listy?

LO powstało do marcowej mapki ILS:P.S. Zapomniałam napisać Wam, że od jakiegoś czasu jest możliwość śledzenia Przyklejowej ekipy na facebooku! Kto chce, niech lubi :)