czwartek, 3 stycznia 2013

Wyzwanie #3: "Ja"

Początek nowego roku to chyba dobry moment na zainicjowanie kolejnego wyzwania na moim blogu, co o tym myślicie? Starałam się wymyślić temat na tyle szeroki, by znowu mogły pojawić się prace wykonane w różnych technikach. Czy mi się udało - same oceńcie, mam nadzieję, że dacie się skusić!

Najpierw jednak trochę się uzewnętrznię :) Większość z nas zaczynała od tego, co NAM podobało się najbardziej, nasze rękodzieło było pewnie w NASZYCH ulubionych kolorach, ulubionych kształtach czy formach, tworzyłyśmy je przede wszystkim DLA SIEBIE. Potem zapewne zostałyście dostrzeżone przez rodzinę, znajomych, może nawet nieznane Wam wcześniej osoby składały zamówienia na kolczyki, kartkę, album, zabawkę, jakiś ciuch czy dodatek. Zaczęłyście być może wykonywać te przedmioty zgodnie z gustem obdarowywanych czy kupujących, w ich stylu. Nadal jest w tym ogromna cząstka Was, w co nie wątpię! Jak jednak wyglądałby przedmiot wykonany od początku do końca przez Was, dla Was, bez wytycznych pochodzących z blogowych wyzwań, gdzie mówi się nam jaki kolor, formę, element, może nawet produkt określonej marki mamy użyć? Wiem, że w podobnych wypadkach i tak postępujecie zgodnie z sobą, z własnym gustem i wypracowanym stylem, o to przecież chodzi w rękodziele - by przedmiot był unikalny, ale i wyrażał w jakimś sensie także intencje i charakter autora. Chciałabym więc dowiedzieć się jak wyglądałoby coś, co same byście założyły, co same postawiłybyście na półce, co wyraża po prostu Was? Bez zastanawiania się nad wytycznymi, upodobaniami innych - bądźcie egoistkami, pomyślcie o sobie :) Zaznaczam, że praca nie musi być zrobiona konkretnie dla Was. Jeśli jest wykonana bez czyichś wytycznych, ale potem np. wędruje do kogoś innego - też nadaje się na wyzwanie!

Miło byłoby, gdyby oprócz zdjęć zgłaszanej pracy w poście pojawiło się kilka słów od Was, o tym co Waszego, ulubionego w niej jest, jak ma się ona do Waszego charakteru, upodobań, może wyobrażenia o własnej osobie..? Zamieście proszę informację na temat tego, jak dany przedmiot ma się w ogóle do tematu wyzwania :)

Tak jak poprzednio poproszę Was o pomoc w wybraniu zwycięskiego projektu, głosować będzie można na trzy różne prace.

Zasady także się nie zmieniły:
1. stwórz nową (albo pokaż dotąd niepublikowaną) pracę zgodną z tematem wyzwania
2. umieść jej zdjęcie na swoim blogu i zalinkuj do tej notki. Banerek niech znajdzie się w pasku bocznym Waszego bloga
3. wróć tutaj i dodaj swoją pracę za pomocą inlinkza. Masz na to czas do 24 stycznia Można dodać dowolną ilość prac.
4. dzień później, 25 stycznia, rozpocznie się tygodniowe głosowanie. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń pojawi się w tym miejscu narzędzie do głosowania. Każdy może oddać trzy głosy na trzy różne prace, tradycyjnie nie głosujemy na własne wytwory :)
5. Będzie nagroda! Tradycyjnie filcowa, bo to ona najlepiej wyraża moje "ja" :) Choć wcześniej próbowałam innych rzeczy, przy tym zatrzymałam się na dłużej i tak zostało. Kolorystykę biżuterii wybierze zwyciężczyni/zwycięzca wyzwania, forma będzie niespodzianką.

W związku z tym, że poprzednio pojawiły się wątpliwości co do terminów, kalendarz wyzwania wygląda następująco:
3-24 stycznia - dodajemy prace
25-31 stycznia - trwa głosowanie
1 lutego - wyniki wyzwania

Banerek do zamieszczenia na blogu:

P.S. Bardzo proszę o przestrzeganie warunków - praca ma być niepublikowana przed 3 stycznia 2013 r., a banerek wyzwania musi znaleźć się w pasku bocznym Waszego bloga. Dziękuję! 

Cały czas zapraszam też na candy.

Wyniki wyzwania:
3. Vivien - 25 votes 
4. SlomianyOgien - 22 votes
5. Bluefairy - 22 votes
6. AgnieszkaK - 21 votes 
8. Bee - 20 votes
9. karolina - 17 votes
10. Joanna J - 16 votes
11. Bee - 13 votes
12. Yvette - 13 votes
13. Joanna - 13 votes
15. Diana - 12 votes
16. Made by AJ - 11 votes
17. created by ebi  - 11 votes 
18. Katka - 11 votes
19. Bee - 11 votes
20. Bluefairy - 11 votes
22. Yvette - 10 votes
23. audrey-87 - 10 votes
25. Cath - 10 votes
26. KasiaN - 9 votes
28. Kasia.D - 8 votes
29. taia - 7 votes
30. etrala - 7 votes 
31. joasia & art - 6 votes
32. Gosia - Ardente - 6 votes 
33. mrumru - 6 votes
35. Kasia.D - 6 votes
37. Aśko - 5 votes
38. mięta - 4 votes
40. audrey-87 - 4 votes
41. tafcik - 3 votes
42. Astarte - 3 votes
43. TiT - 3 votes
44. Shraddha - 2 votes
45. Brujita - 2 votes
47. biurkowa - 2 votes
48. artMamowanie - 2 votes 
49. Lejdi  - 2 votes 
50. Shraddha - 1 vote 
51. mina juveler - 1 vote 
52. Ewa - 1 vote 
53. Ar_nika  - 1 vote