piątek, 8 stycznia 2016

Kartka w kolorach roku

Lubicie pastele? Jeśli tak, to spodoba się Wam wiadomość, że kolory roku wybrane na 2016 przez Pantone to:
pantone.com

Pantone to firma, która stworzyła schemat barwny, znany Wam być może w postaci wzornika takiego jak ten poniżej. Posługują się nim graficy, projektanci czy drukarze.

pantone.com

Czy te kolory nie kojarzą się Wam z pięknym zachodem słońca?
Jak pisze Pantone na swoich stronach, Rose Quartz i Serenity to kolory o łagodnym charakterze, dające poczucie spokoju i wytchnienie w tych niespokojnych czasach. Być może kolory roku 2016 skojarzą się Wam z tradycyjnym podziałem na "kobiece" i "męskie". Coroczny wybór jest dla Instytutu Pantone próbą uchwycenia tego, co będzie działo się w kulturze. Po raz pierwszy wybrano nie jeden, a dwa kolory. Pantone tłumaczy, że nasze czasy cechuje równość płci, a nawet jej płynność - ludzie coraz mniej boją się stereotypów, wybierają kolory nieoczywiste, by wyrazić siebie. Gdybyście mieli więc wątpliwości, do całego procesu dopisana jest zgrabna ideologia :)

Dlaczego o tym piszę?
Przez zupełny przypadek, na ostatnie wyzwanie w Art Piaskownicy wykonałam kartkę w tej palecie. A że obok takiego zbiegu okoliczności nie przejdę obojętnie... cóż :) Zapraszam!A Wy - mam nadzieję - nie przejdziecie obojętnie obok tego wyzwania. Nagrody sponsoruje Bee Scrap!