wtorek, 12 kwietnia 2011

DIY

Z akcesoriów wiosenno-wielkanocnych powstały ostatnio obrączki (nie wiem czy to właściwa nazwa) na serwetki. W sam raz na wielkanocne śniadanie. Obfotografowałam ze wszystkich stron...
...a potem pomyślałam - może któraś z Was chciałaby takie sobie zrobić? Niekoniecznie z filcu, nadaje się każdy inny materiał - od papieru, po tkaninę! I wzięłam się za tutorial.

Potrzebne są:
- materiał z którego powstaną obrączka i kwiatek
- guzik
- igła i nitka
- nożyczki
oraz chwila wolnego.

Według poniższego szablonu wytnijcie potrzebne kształty. Można je zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od potrzeb. Można nawet bez drukowania, wystarczy odrysować z monitora :)
U mnie powstał taki zestaw:


Teraz zostaje już tylko szycie :) Na środku małego kwadratu przyszywamy guzik, a kwadrat przyszywamy z kolei do jednego z końców długiego prostokąta. W skrócie wygląda to tak:


W ten sposób otrzymujemy opaskę z guzikiem - pozostaje wyciąć dziurkę do zapięcia po przeciwległej stronie paska:


Dziurki wyciętej w filcu nie obszywam, w przypadku tego materiału jest to zbędne.

Ostatni etap to przyszycie kwiatka. Układamy go na środku opaski, nakładamy na niego kółeczko, które będzie wykończeniem naszego kwiatka i całość bezpośrednio doszywamy do opaski, o tak:


Włala! Tym sposobem mamy gotową "obrączkę", której można użyć do spięcia serwetki!


Hmm, jak sprawdziłam się w roli pedagogicznej? ;) Jestem ciekawa, czy ktoś w ogóle skorzysta z tego arcyprostego pomysłu :)

Serdecznie Was pozdrawiam!