środa, 30 stycznia 2013

Środowe myki: kosteczki 3D z tektury falistej


Jeśli lubicie środowe myki i czujecie się wciągnięte przez scrapboooking, na pewno ucieszyła Was wiadomość o pojawieniu się bloga przyklej to! Dzisiaj pojawił się tam mój pierwszy post, w którym pokazuję sposób na zastąpienie kupnych taśm 3D zwykłą tekturą falistą.

Podklejone elementy zyskują na przestrzenności, wychodzą na pierwszy plan w pracy i przykuwają uwagę. Zamiast kupowanych w specjalistycznych sklepach taśm czy arkuszy z gotowymi kosteczkami, z powodzeniem można użyć kartonu - tego najzwyklejszego, który pomiędzy dwiema wierzchnimi warstwami ma tekturę falistą.

Tym sposobem można podkleić zarówno małe elementy, jak i większe fragmenty. Postępujemy dokładnie tak, jak w przypadku gotowych kosteczek.

Docinamy karton do takiego kształtu, jaki nam pasuje:


Literkę lekko smarujemy klejem, to samo robimy z kartonowym kwadracikiem:


Nieposmarowaną klejem stroną przykładamy tekturę do elementu (równie dobrze można po prostu pokryć klejem obie strony kartonu):


 Literkę przyklejamy, z kolejnymi elementami postępujemy tak samo:


Gotowe!


W razie potrzeby można podklejony element lekko docisnąć, jeśli wydaje się Wam być zbyt wysoki.


Tak samo możemy zrobić z większymi fragmentami, musimy tylko podkleić go w większej ilości miejsc:Jeśli chcecie zobaczyć demonstrację na żywym przykładzie, koniecznie zajrzyjcie na przyklej to! Dobrej zabawy :)

W poprzednich środowych mykach:
Wszystkie poprzednie środowe myki