środa, 13 kwietnia 2011

Trochę naukowo :)

Punkt 1
Są takie słowa, które im częściej powtarzam, tym są dla mnie dziwniejsze :) Kokardki, kokardki, kokardki... w trzech wariantach, z dużą ilością zastosowań.


Punkt 2
W Trójce usłyszałam dziś, że według raportu Komisji Europejskiej, pod względem ilości blogów Polska zajmuje 3 miejsce na świecie. Trochę mnie to zaintrygowało. Jako zapalony szperacz dotarłam do źródła (tutaj) i okazuje się, że w sieci jest prawie 43 tysiące polskich blogów. Przy czym ponad 75% prowadzących blogi to osoby do 20 roku życia, piszące często coś w rodzaju internetowego pamiętnika. Z kolei w Trójce profesor Kazimierz Krzysztofek z SWPS w Warszawie mówił wprost o gimnazjalistach :) Podkreślał kulturotwórczą rolę blogów (bo właśnie dostępu młodzieży do kultury dotyczył ten raport), jednocześnie stwierdzając wraz z prowadzącym, że to chęć bycia "celebrytą na własną miarę" powoduje nami, by założyć bloga :)

A Wy, jak się czujecie jako domorosłe celebrytki? :)

6 komentarzy:

 1. Kokardki sympatyczne :)
  a co do naukowej części - jestem w tych pozostałych procentach jeśli chodzi o wiek, 20 już dawno za mną ;) Celebryta na własną miarę? Nie bardzo. Raczej zabiegana mama, która potrzebuje odskoczni od codziennej rutyny. Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. pożądam kokardek :)
  to ja zaczynałam chyba jako 16-latka i rzeczywiście pisałam duuużo o sobie. teraz nadal coś tam piszę, ale już mnie męczy to gwiazdorstwo :D dlatego zrobiłam bloga z koślawymi 'dziełami sztuki' :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahaha, ja też już od dawna poza grupą wiekową do 20 roku życia :) Lejdi, a czy poza gwiazdorstwem przechodziłaś już fazę gwiazdorzenia? ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyciągnęło mnie to Twoje Candy, był link na czyimś blogu. Ale ja to tu planuję na dłużej zostać - świetne rzeczy robisz, od razu się micha do nich uśmiecha!
  Blog ląduje w czytniku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I Trójki słuchasz?! No, to teraz to już na 200% u Ciebie zostaję :D

  OdpowiedzUsuń
 6. ależ gwiazdorzę zawsze i wszędzie :)

  OdpowiedzUsuń